יזמים, משקיעים ובעלי עסקים יקרים,

קריית שמונה הינה עיר האם של מרחב הגליל המזרחי, מרכז אורבני כלכלי ותעסוקתי, המונה כיום כ- 23,100 תושבים. בשני העשורים הקרובים צפויה העיר קריית שמונה לשלש את אוכלוסייתה בהתאם ליעדי התכנון הממשלתיים הקובעים כי בשנת 2040 יתוכננו וייבנו בעיר עוד כ- 17,000 יחידות דיור כך שהעיר תמנה כ-77,000 תושבים בשנת היעד.

כיום פועלים בשטחי הרשות המקומית למעלה מ-700 עסקים, מתוכם כ- 60% (המהווים כ-400 בתי עסק) הינם עסקים טעוני רישוי לפי צו רישוי עסקים תשע"ד-2013 (להלן- "הצו"). סקר עסקים מקיף שנעשה בסוף שנת 2018 מצא כי כ-68% (המהווים כ- 272 בתי עסק) מתוך העסקים טעוני הרישוי בעיר פועלים ללא רישיון עסק, כאשר כ-60% מתוחם על פי נתוני הרשות כלל לא פנו מעולם לעירייה לבקשה לקבלת רישיון (ראה נספח 1- "סטטוס רישוי עסקים רשותי). 

לאור ההבנה ההולכת ומתגברת בשנים האחרונות כי תחום רישוי העסקים הינו אחד מתחומי הליבה של הרשות המקומית אישרה הנהלת העיר בתחילת שנת 2019 יישום והטמעה של רפורמה ארגונית ותקציבית מקיפה בפעילות מחלקת רישוי העסקים והקמת מחדש.

המטרה המרכזית של התהליך הנ"ל הוא לאפשר למחלקת קידום ורישוי עסקים להתמקצע בחקיקה ובתקנות, בדרישות נותני האישור ובכלים הקיימים להסרת חסמי רישוי, ולראות את עצמה כמחוייבת להנגשת מידע ומיצוי הזכויות של בעל העסק, לצד הבטחת פעילות בטוחה ומוסדרת של העסקים ברשות.

בעמוד הבא ריכזנו עבורכם את כל המידע הדרוש לכם בתהליך הוצאת רישיון העסק, כולל הפניות לחוקים ותקנות, אנשי קשר, דרישות מיוחדות, טפסים ומסמכים, חומרי הסברה ועוד.

מידע נוסף ומקיף נמצא גם בחוברת ההסברה על תהליך הוצאת רישיון העסק.

עם זאת, אנו יודעים שעבור עסק חדש, וגם עבור עסקים וותיקים לעיתים, הליך הוצאת הרישיון נחווה כהליך מבלבל ומורכב- ולכן אנחנו ממליצים לכם לפנות אלינו בכל התלבטות או שאלה, ולהגיע אלינו לקבלת הדרכה כאשר מדובר בעסק חדש או מורכב.

אנו כאן בשביל לעזור לכם לעבור את התהליך בדרך המהירה, הפשוטה והיעילה ככל שניתן, בהצלחה