לרב צפניה דרורי

 לרבנית שרי דרורי

על תרומתם והשקעתם היוצאת דופן לקידום החינוך, החברה, התרבות, שרותי הדת, וביצור וחיזוק הביטחון האישי והקהילתי בקריית שמונה 

הרב צפניה דרורי נולד וגדל במושב שדה יעקב. למד בישיבת כפר הרוא"ה בשנותיה הראשונות.  הוא נמנה עם שבט איתנים בתנועת בני עקיבא, הידוע בהקמת מפעלים חינוכיים תורניים-לאומיים שהשפיעו על דרכו של הדור הבא של הכיפות הסרוגות. לאחר מכן ייסד עם חבריו לשבט את ישיבת כרם ביבנה, ומאוחר יותר עבר, לישיבת מרכז הרב והיה אחד מתלמידיו המובהקים של הרב צבי יהודה הכהן קוק.

הרבנית שרי דרורי נולדה בלוס אנג'לס שבארצות הברית והייתה פעילה לאורך שנות נערותה בתנועת בני עקיבא כמדריכה ורכזת. היא הגיעה ארצה בגיל 18 במסגרת תכנית הכשרה ובתכנית פגשה את הרב צפניה דרורי. השניים הקימו יחד את ביתם בירושלים, לאחר מלחמת ששת הימים חיפשו הזוג הצעיר במה לתרום לעם ישראל ובעידודו ובהנחייתו של הרב צבי יהודה קוק, ראש ישיבת מרכז הרב, הגיעו לקריית שמונה בשנת 1968.

מאז 68' ועד היום שניהם פעילים מרכזיים, וביתם וליבם פתוח לרווחה לכל תושבי העיר והסביבה ועובדים ללא לאות להבאת תושבים נוספים לקריית שמונה, בונים ומפתחים תכניות ומוסדות חינוך בחסד ועזרה לכל דורש.

בביתם מתקיימים שיעורים מזה חמישים שנה לכל הציבור הרחב.

בשנת 77' הקימו הזוג את ישיבת ההסדר בקריית שמונה שכיום נחשבת לישיבה מובילה ומונה כ-250 תלמידים המשרתים בצבא, לומדים תורה ותורמים לקהילה.

במקביל מכהן הרב דרורי כרב העיר וייסד שורה ארוכה של שיעורי יהדות בעיר ובקיבוצי הסביבה . הרב דרורי ועבד ללא לאות לבניית מערך הכשרות, הגיור, החינוך ועוד.

בנוסף הקים את מועדון "תקוותנו" בקריית שמונה וגם את המרכז לחינוך יהודי שבו מועברים חוגים, פעילויות ומדרשת תל-חי. הרב מחתן זוגות רבים בקרית שמונה ובכל הארץ, נותן שיעורים בכל יום ועמד בראש מערך הגיור והשרות הלאומי בארץ.

במקביל לפעילותו של הרב דרורי, הרבנית שרי הקימה בעיר את תנועת "אמונה" לנשים וריכזת את עשרות בנות השירות הלאומי אותם גייסה והנחתה במשך 40 שנה בכל מוסדות החינוך והרווחה בעיר.

במסגרת הטיפול בנשות אמונה עזרה לנשים רבות ללמוד יהדות ואף לימדה קרוא וכתוב לאימהות ברוכות ילדים תוך דאגה לשילובם בנופשים וקייטנות שהיא הקימה. כל אלו ועוד מתוך רצון עז לדאוג לחיזוק הנשים, המשפחות והסביבה והחינוך בעיר בכלל.

מזה כארבעים שנה עוסקת הרבנית בגיור נשים בביתה שפתוח לרווחה במשך השבוע ובשבת לשיעורים, ארוחות חג  ושבת לכל דורש.

הפעילות הרצופה של הרב והרבנית דרורי בעיר הצפונית מאז 1968 בתחומי החינוך, היהדות, הצדקה, החיזוק הרוחני, הכלכלי ועוד, סייעו לתמוך בעיר בתקופות ביטחוניות וכלכליות קשות שבהן נחתו קטיושות בעיר. כשרבים עזבו את העיר,  הרב והרבנית הקפידו להישאר בעיר עם התלמידים, בנות השירות והמשפחות ויחד לחזק את התושבים ולתרום ככל האפשר ובכל תחום לעיר ותושביה.

על כל אלה החליטה מועצת העיר קריית שמונה להעניק לרב העיר הרב צפניה דרורי ולרעייתו הרבנית שרי דרורי

ביום העצמאות ה - 70  למדינת ישראל (ד' באייר התשע"ח 19.04.2018)

אות מפעל חיים

לתפארת קריית שמונה ומדינת ישראל