תושבים יקרים,

אני שמח להציג בפניכם את חוברת החוגים והפעילות של רשת המתנ"סים לשנת תשע"ט.

חוברת זו היא רק נדבך אחד מתוך עשייה רחבה ומגוונת של רשת המתנ"סים בקריית שמונה שהפכה בשנים האחרונות לציר מרכזי בחיי החברה והקהילה בעיר. רשת המתנ"סים בקריית שמונה מהווה זרוע ביצוע חברתי קהילתי של עיריית קריית שמונה ובשם כך מדיניות רשת המתנסים הינה חלק מתפיסת העבודה של הרשות בכל הקשור לתהליכי בינוי הקהילה בעיר.

אני מאמין כי ביכולתה של קהילה להשפיע על מציאות החיים, מציאות בה האדם מקדיש זמן רב יותר לדברים שהוא רוצה ואוהב מה שמצמיח אותו וסביבתו, מאמין כי עוצמת הקהילה טמונה באנשיה וככול שהקהילה תיקח אחריות על סביבתה עתידנו ועתיד ילדינו יהיו טובים ומשמעותיים יותר.

למרכז הקהילתי יש חלק חשוב ומרכזי במתן כלים ופלטפורמה לקולות וליוזמות המגיעות מהשטח, מה שמאפשר לקהילה להביא את רצונותיה, עמדותיה וצרכיה תוך מקום לבוא לידי ביטוי, להוביל ולחולל שינוי . שיתוף ושותפות כלל הגורמים הפועלים במרחב הם הבסיס להצלחה ויציבות בעשייה, ככול שנצמצמם פערים חברתיים וניצור שיח בעל מחנה משותף רחב יותר כך ניצור חברה חזקה ומדברת יותר בעלת ערבות הדדית רבה יותר.

המרכז הקהילתי מהווה הלב הפועם של הקהילה אשר נותן מענים לצרכיה ורצונותיה בתחומים רבים: פנאי, תרבות ובעיקר עוצמה והעצמה, המרכז הקהילתי מהווה הגורם המניע ושותף בעיצוב אופייה וחוסנה של הקהילה.

חוברת החוגים אשר אנו מביאים בפניכם נבנתה כחלק מתהליך קהילתי משותף שסייע לנו בבחירת החוגים תוך הסכלות על שימור הקיים והרחבת היצע לתחומים נוספים בשימת דגש על מצוינות ערכית וחברתית.

השנה אנו נמשיך בהפעלת תוכנית "חוג לכל ילד" כחלק מתוכנית הצפון של שר החינוך אשר מיועדת לילדי כיתות ד-ה בה אנו פועלים בשיתוף פעולה מלא עם אגף החינוך ובתי הספר. תוכנית זו מיועדת לצרף מאות תלמידים חדשים למערך החוגים. בנוסף נפתח בבית “ונקובר” מרכז אופק הפותח מנאד רחב של חוגים, קורסים וסדנאות בתחומי המדעים והטכנולוגיה.

בהזדמנות זו, אבקש להודות לראש העיר הרב ניסים מלכה על תמיכתו הרבה ושיתוף הפעולה לו אנו זוכים, ליו"ר הנהלת הרשת עו"ד טל מלכה ולחברי הנהלת הרשת התורמים ממרצם ומזמנם הפרטי, ולכלל מנהלי ועובדי הרשת על שעות רבות של עשייה קהילתית - כל אחד בתחומו.

אני קורא לכל התושבים להמשיך ולצרוך את החוגים הרבים לילדים ולמבוגרים שאנו מציעים ולהצטרף לעשייה בעיר באמצעות פורומים וועדות תושבים שאנו מקיימים וכך להיות שותפים בתהליכים הקהילתיים בעיר ועיצוב תוכנית העבודה .

ביחד נעשה ביחד נצליח!

אלעד קוז'יקרו